Studio ALTA

  • U Výstaviště 21, Praha 7
  • Studio ALTA
  • vstupné: zdarma
  • otevřeno 9:00 - 22:00,
    o víkendech 15:00 - 22:00

Studio ALTA je multikulturní centrum a tvůrčí hub se zaměřením na současný tanec. Ve čtyřech industriálních halách v Holešovicích o ploše téměř 1 800 m2 se nachází divadlo, dvě zkušebny pro umělecký výzkum a tvořivé workshopy, ateliéry i sdílené kanceláře. Neformální kavárna - Obývák - se stala místem konání diskuzí a mezioborových a komunitních setkání pro všechny generace.

V uměleckém programu Studia ALTA dominují odvážná, inovativní díla, jejichž cílem je inspirovat k angažovanosti, kreativitě, sdílení a konstruktivnímu dialogu s jinakostí, která je základem otevřené a zdravé společnosti. 


V rámci Gallery Weekendu můžete v kavárně Obývák shlédnout mezinárodní putovní fotografickou výstavu Passage of a Flight. Expozice dokumentuje příběhy lidí na útěku před válkou a terorem, které zachytili novinář Nermin Ismail a fotograf Simon van Hal.

Doprovodný program:

26.4. 19:30 / Po pás #8

Osmý díl série improvizačních večerů. Na jevišti se spolu potkají umělci z různých oborů, kteří spolu déle než rok nespolupracovali a komponují v daný večer improvizovanou performanci.