Studio ALTA

  • U Výstaviště 21, Praha 7
  • Studio ALTA
  • vstupné: zdarma
  • otevřeno 9:00 - 22:00,
    o víkendech 15:00 - 22:00

Studio ALTA je multikulturní centrum a tvůrčí hub se zaměřením na současný tanec. Ve čtyřech industriálních halách v Holešovicích o ploše téměř 1 800 m2 se nachází divadlo, dvě zkušebny pro umělecký výzkum a tvořivé workshopy, ateliéry i sdílené kanceláře. Neformální kavárna - Obývák - se stala místem konání diskuzí a mezioborových a komunitních setkání pro všechny generace.

V uměleckém programu Studia ALTA dominují odvážná, inovativní díla, jejichž cílem je inspirovat k angažovanosti, kreativitě, sdílení a konstruktivnímu dialogu s jinakostí, která je základem otevřené a zdravé společnosti. 


Doprovodný program:

26.4., 19:30 / Po pás #8

Osmý díl oblíbené série improvizačních večerů opět propojí světy hudebníků, tanečníků, herců či vizuálních umělců. Na jevišti se spolu potkají umělci, kteří spolu déle než rok nespolupracovali a komponují v daný večer improvizované představení. Připravte se na dobrodružství improvizace, jedinečnost a neopakovatelnost sledovaného, spontánnost a překvapení. Divák i performer jsou na tom podobně, ani jeden neví, co se bude dít, ale jsou v tom až Po pás.

27. 4., 19:00 / Marek Šindelka: Únava materiálu

Autorské čtení držitele Ceny Jiřího Ortena a dvou cen Magnesia Litera za prózu. Hrdinou románu je dospívající chlapec, který vidí svět jako nekonečný koloběh výroby, ve kterém člověk a lidství nemá místo: produkce automobilů, produkce masa v jatečních továrnách, strojová produkce zábavy a informací, instantní vytváření obrazu světa, produkce strachu. Román přímo vychází ze současné uprchlické "krize", zachycuje ale univerzální situaci odcizení, ztráty domova, vykořenění.

27. 4., 20:00 / Vernisáž Living Realities II. s etnocateringem

Lidé, kteří museli opustit své domovy a nyní žijí ve Vídni, se zapojili do společného procesu tvorby a reflexe s cílem prozkoumat a vizualizovat různé pohledy na migraci. Metody participativní fotografie, jakou je např. "fotohlas", dává prostor různým příběhům a hlasům a odhaluje nové vrstvy významů na vystavených fotografiích. Projekt vybízí návštěvníky, aby nejen pozorovali umělecká díla, ale aby uvažovali o svém vlastním vztahu k tématům uprchlictví, války a snahy najít svobodu.

27. 4., 20:30 / Koncert Tomáš J Holý

Tomáš J Holý, je český kytarista, silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary, takovými jako Andy McKee nebo Michael Hedges, a také milovník post-rockových kytarových ploch.