Galerie Jan Čejka

Jan Čejka Gallery je originálně pojatý prostor, který je situován v kulturním kampusu FF UK v centru Prahy. Návštěvu galerie lze tak spojit s mnohými jinými akcemi, ať už jde o promítání filmů, přednášky, koncerty nebo navštívení místní kavárny. Z důvodu zasazení do akademického prostředí má galerie ambici stmelovat výrazné talenty, studentskou komunitu a veřejnost s již etablovanými umělci, teoretiky a sběrateli. Každý měsíc tak v rámci galerie probíhají stáže a několik akcí, přičemž tou páteřní je pokaždé výstava. Při výběru vystavovaných děl je kladen důraz na jejich jedinečnost a kvalitu. Odhalují se exkluzivně až na vernisáži, a to včetně podrobné dokumentace, která bohatě rozvíjí recipientovo vnímání. Galerie se orientuje především na malbu, zejména na její technické parametry, sílu prožitku a příběh. Aby každý dosáhl svých představ, galerie disponuje sice skromným, ale pestrým depozitářem a pohodlným zázemím v atmosféře domova, ze kterého se Vám nebude chtít odejít.

Doprovodný program

  • 27.  4. - 29. 4. Filip Kazda - výstava jednoho díla: Během festivalu je možné si v galerii prohlédnout vystavený triptych "Otec, Matka, Syn" výtvarníka Filipa Kazdy. 
  • 27. 4. 16:00 - 18:00: Tvořte vším, třeba razítkem - Workshop pro děti s Filipem Kazdou: V pátek můžete přijít do galerie s dětmi a od Filipa se naučit tvořit obrazy originální razítkovou technikou. Nutná rezervace předem na gallery@jancejka.com.
  • 27. 4. od 18:00 Setkání s výtvarníkem Filipem Kazdou: V pátek se také uskuteční  diskuze s vystavujícím. Zhruba hodinové setkání bude probíhat v komorní atmosféře s drobným pohoštěním.

O autorovi:

Filip Kazda (*1978) je výtvarníkem v pravém smyslu slova, protože v jeho díle najdeme nejen kresby a malby, ale také sochy, objekty, readymade nebo nejrůznější prostorové realizace. Tato rozsáhlá tvůrčí paleta přitom spočívá v podobně rozmanitém a kreativním vzdělání, které před tím absolvoval.

Volné ateliérové tvorbě totiž předcházelo studium truhlářství, stavebnictví, a také obor ražené medaile a mince na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Jablonci nad Nisou, kterou úspěšně zakončil absolutoriem v roce 2005. Poté osm let působil jako arteterapeut v PN Bohnice.

Mezi jeho největší úspěchy patří výstava Velvet Revolution na zámku Duchcov, výstava v městské galerii MY v Jablonci nad Nisou a dlouhodobá expozice v pražské Bokovce. Stojí také za původním návrhem rekonstrukce kavárny NOD Roxy, za realizací interiéru Orange Baru v Haštalské ulici nebo nástropními malbami klubu 2Patro, kde rovněž vystavoval.

Aktuálně se kromě své volné tvorby věnuje Kampusu Hybernská, kde vede ateliér a galerii HYB4 a částečně stojí i za postupnou vizuální proměnnou celého areálu.