Galerie Ex Post


  • Příčná 1, Praha 1
  • otevírací doba: 27. 4. 16:00 - 19:00, 28. 4. 14:00 - 19:00 
  • www.expost.space

Ex Post - je místem pro kulturu a vzdělávání, které vzniká v prostorách bývalé pošty v Příčné ulici na Praze 1.

Prostor slouží k rezidenci tvůrčích celků, výstavám, přednáškám, ale také možnosti náhodně se setkávat a spolupracovat a to zejména v oborech na pomezí umění a technologie.

Provozovatelem a odpovědnou osobou je Prokop Bartoníček. Organizace programu se ujalo domácí studio pebe/lab a hostující projekty.

Ex Post mimo jiné navazuje na činnost showroom 22presents v Mlynářské ulici, kde se od roku 2009 představovaly projekty z pole experimentálního designu, a to především berlínské scény.

Doprovodný program

  • 27. - 28. 4. Výstava aktuálního dílu - Speed Art Dating

Moderní doba si žádá moderní nástroje pro efektivní setkávání umělců, teoretiků a sběratelů, ale v neposlední řadě i osobností, které mají potenciál kulturu popularizovat. Speed Art Dating je specifická varianta rychlého rande, zábavné a moderní metody seznamování tváří v tvář.

Během jedné seznamovací akce účastníci z dvou skupin poznávají kolem deseti osob. První skupinou jsou umělci a druhou jsou sběratelé, teoretici a popularizátoři. Co vznikne z jejich setkání je pouze na nich. Sledovat jejich výsledky je možné na sociálních sítích přes hastag #speedartdating.

Původní koncept akce měl vyznít jako ironický happening, jenž měl přiblížit, co vše dnes musí vizuální umělec absolvovat k tomu, aby se jeho práci dostalo adekvátní pozornosti. Celá věc ale nakonec zafungovala jako efektivní nástroj a bude se pravidelně opakovat každé tři měsíce.

Důležitou částí projektu je samotná expozice prací zúčastněných autorů.

Vystavující a prezentující se umělci: Flejšar Jakub, Hartl Daniel, Hubálek Jakub, Janů Ondřej, Knížová Hana, Kuehnle Florian, Mikýska Ian, Prokůpek Lukáš, Roztočil Jakub, Škapa Michal, Skřivánková Lucie.

Profesionální seznamovací akce, která je sama o sobě vernisáží i performancí se bude konat každé tři měsíce v pražském kulturním centru Ex Post u Karlova náměstí.

Další díl Speed Art Dating proběhne v červnu 2018.