Kavárna co hledá jméno a Vnitroblock

Kolektiv Dudes&Barbies stojí za smíchovskou Radlickou - kulturní sportovnou a Kavárnou co hledá jméno a též nejnovějším projektem - holešovický VNITROBLOCK. Tři různá místa s jedním společným jmenovatelem, kterým je idea revitalizace opuštěných staveb. Vlastními silami přetváříme zaprášené ruiny, ze kterých se stávají kulturní centra s jedinečným géniem loci.

Radlická kulturní sportovna je ojedinělý industriální prostor, který nabízí kreativní využití plochy bývalého drážního skladu. Pořádají se zde firemní akce, party, koncerty, přednášky, výstavy, workshopy, exhibice či sportovní dny.

Kavárna co hledá jméno - bývalá truhlárna na Smíchově - je dnes jednou z nejnavštěvovanějších kaváren v Praze s vlastní galerií, pop-up kuchyní a multifunkční místností. Krásné prostory s tichým dvorem, industriální vybavení doplněné designovým nábytkem vytváří nezapomenutelný #útěkodreality.

Ve VNITROBLOCKu jsme zúročili všechny zkušenosti z předchozích projektů. V bývalé tovární hale v Holešovicích vznikl v říjnu 2016 obchod s designérskou módou, doplňky a bytovým designem, kavárna, taneční prostor, malé kino a výstavní prostor.

Posláním našich výstav je oživit zkostnatělé struktury tradiční galerijní scény. Dramaturgie se opírá o snahu odbourat pomyslnou bariéru mezi "vysokým" a "nízkým" uměním, v důsledku které často bývá svět galerií široké veřejnosti příliš vzdálen. Svým pestrým programem s důrazem na otevřenost uměleckým experimentům tak hledá rovnováhu mezi prezentací etablovaných i neprofesionálních výtvarných umělců, fotografií, ilustrací, interaktivních objektů či light designu, tak, aby bylo umění vnímáno především jako zážitek.


Doprovodný program 26. - 28. 5. 2017

Kavárna co hledá jméno:

Vnitroblock: